TMY Mazeret Sınavı

19 Haziran 2021 tarihinde yapılan Türkiye Matematik Yarışması 2021 sınavına kayıt yaptıran ve sınav sonucu görünmeyen öğrencilerimiz için düzenlenen mazeret sınavıdır.

Yarışma Kuralları:

1. E-Posta, Ad-Soyad, TC Kimlik No, Telefon Numarası, Şehir, Okul Adı, Sınav Sınıfı alanlarını doldurmak mecburidir. Bu alanların hepsini doldurduktan sonra sayfanın en altında bulunan "SONRAKİ" butonuna basarak sınava başlayabilirsiniz.

2. "Sınav Sınıfı" geçtiğimiz sene sınava kayıt olduğunuz esnada bulunduğunuz sınıftır. Şu anda gittiğiniz sınıf değildir.

3. Tüm işaretlediğiniz yanıtların ekran görüntüsünü alınız. Olası bir aksaklıkta sınav sonucunuz görüntülenemediği takdirde ekran görüntüsünü tarafımıza iletiniz.

4. Sınava başladıktan sonra cevap vermek istediğiniz tüm soruların yanıtlarını işaretledikten sonra sayfanın en altında bulunan "GÖNDER" butonuna basınız. Aksi takdirde yanıtlarınız tarafımıza ulaşmayacağından değerlendirmemiz mümkün olmayacaktır.

5. Gönder butonuna bastıktan sonra girmiş olduğunuz e-posta adresine tüm verdiğiniz yanıtlar mail olarak iletilecektir. Bu sebeple e-posta adresinizi doğru girdiğinize emin olunuz.

6. Sınav 20 sorudan oluşmaktadır.

7. Sınav süresi 80 dakikadır.

8. Her doğru cevap 5 puan, her boş bırakılan soru 1 puan kazandıracaktır. Yanlış yanıt verdiğiniz sorular pozitif ya da negatif etki etmeyecektir. Sınavda alınabilecek en yüksek puan 100'dür.

9. Sınav sonucunda her sınıf kategorisinde ilk %5'e giren öğrencilerimiz final sınavına katılmaya hak kazanacaktır.

10. Final sınavına katılmaya hak kazanan öğrencilerimiz 10 Ekim 2021 Pazar günü www.turkiyematematik.com internet sitemizden duyurulacaktır.

 

ÖNEMLİ UYARI: Herkes sınava yalnızca bir kez katılabilir. Bilgimiz dahilinde olmadan birden fazla kez sınava katıldığı tespit edilen öğrencilerimizin ilk sınav sonucu geçerli sayılacaktır.

 

Başarılar dileriz!

Whatsapp İletişim
0543 889 04 83